Jak najít partnera se kterým vydržím?

„Mám strach, že si zase najdu chlapa, kterému na mně nezáleží. Že se znovu budu ve vztahu snažit
sama.“ Říká klientka Martina a snaží se být nad věcí i když ji zrazuje hlas.

Když jsme sezení skončili, odnáší si jeden konkrétní krok, který ji pomůže si lépe vybírat. Martina jako spousta jiných žen dá na vzhled. Má svůj typ mužů a když ho potká, podlomí se jí kolena. Ostatní dovede odpálit, ale u těchto mužů neví, co říct. O to víc si představuje, jaké skvělé by to bylo, kdyby spolu žili.

Kde je problém?

Vybírá si místo muže rovnou celý balíček představ. Krásné představy společného soužití, rodiny, až po to, jaký bude v posteli. V té chvíli není sama sebou. Chce ho získat a vůči jeho domnělé skvělosti se cítí malá a bezvýznamná. Dokud nedojde na bolestný okamžik sundání růžových brýlí. Do té doby se těší z extáze zamilovanosti proložené občasným pláčem.

Tady a teď

Martina je ve fázi, kdy už to tak nechce. Neví, jak dál. V terapii proto rozvíjíme její uvědomování si
přítomného okamžiku a svého těla.
Martina objevila a prožila několik situací z dětství, které si stále
nesla s sebou. Potom jsme uvědomění zaváděli do jejího každodenního života.

Když jsme končili terapii, Martina se při seznamování cítila dobře sama se sebou. Jak to máte vy? Chcete si i nadále tolerovat své úlety do zamilovanosti? Nebo vkročíte do nových životních zkušeností? Napište nám o konzultaci nebo se nechte provést naší knížkou Opravdový život, kde jsme pro vás sepsali 15 principů ke spokojenějšímu životu.

Vítek.