Jediné datum zodpovědné za vaše štěstí

S novým rokem přichází vnitřní srovnávání a také strach. Strach z toho, co mělo být a není. Nebo ještě hůře… strach z toho, co už nikdy nebude. Neustále se obracíme k datům v našem životě a cítíme směsici pocitů. Je jedno datum, které vybočuje. Nedosahujeme ho v kalendáři, ale vnitřně. Když ho dosáhneme, cítíme, že se všechno mění. V tomto článku můžete pocítit, jestli jste dosáhli toho data, které vás přesahuje. Zda víte, proč jste tady?

Všichni hledají štěstí

Štěstí je něco, co chce většina z nás. Je menší skupina lidí, co štěstí nechce – protože se ho bojí. Ti chtějí pohodlný život. Přesto se všichni čas od času dostáváme k pocitům marnosti v našem životě. Jako by náš život neměl smysl. V takových okamžicích cítíme, že je něco, co nás přesahuje. Že je něco většího, na co se můžeme obrátit. Nebo ještě lépe – co můžeme uvnitř sebe žít. Překvapivě nejde o štěstí. Štěstí je spíš důsledkem, když TO žijeme. Když jsme s TÍM v jednotě. Je to náš vnitřní smysl.

Jaký je můj smysl?

Tady je otázka vždy důležitější než odpověď. Představte si, že se partnera zeptáte, jestli vás miluje? Partner řekne: Jasně, proč se ptáš? Nebo odpoví: Možná. Ať už se dozvíte odpověď jakoukoliv, není to něco, co vám přinese klid. Na druhou stranu, pokud se zeptáte sami sebe, jestli svého partnera milujete, tak to, co v sobě po takové otázce pocítíte, vám klid přinést může.

Vždy když se ptáme a současně obrátíme pozornost dovnitř, tak to můžeme zaslechnout. Odraz pravdy, naší vnitřní. Možná také něco, co nás přesahuje. Je spousta lidí, co nám sdělí náš smysl života, kdykoliv se jich zeptáme. Ale bude to jen jejich přesvědčení. Naopak je jen jedno místo, kde se dá náš smysl skutečně pocítit. Je to prostor uvnitř nás samotných.

Poznáš ho po ovoci

Teď se nabízí otázky. Když můžeme svůj smysl pocítit, nemůže to být cokoliv?  Není to tak, že žádný smysl není? Nebo ho není možné poznat? Naštěstí nejsme odkázáni jen na přemýšlení. Můžeme pozorovat život kolem sebe. Můžeme pozorovat zákonitosti, které vycházejí z přirozenosti. Z přírody i naší lidské přirozenosti. To, co nám vždy ukazuje cestu, je ovoce, které rodí náš strom. Jsou to důsledky našich činů, které jsme po dlouhou dobu vykonávali ve světě.

Ovoce je kvalita, s jakou jsme si utvořili život, ve kterém žijeme. Vlastně je to pocit, který ze svého života máme právě teď. Proto když právě teď pocítíme, jaký pocit máme ze svého života, může nám to ukázat na náš smysl, který jsme zasadili. On rostl a vydal ovoce, které jsme právě teď schopni cítit.

Čtěte také: Jak vzkřísit život zavalený stereotypem?

Jsou zákonitosti, které dělají lidský život lepší. Spíše principy, které když zavedeme do života, tak to náš život může rozzářit. Některé z těch principů přinášíme s týmem Opravdového vztahu v naší nové knize, která spatří světlo světa už toto léto. Přesto se můžete do tvorby knihy zapojit už teď. Také můžete být u toho, když principy knihy Opravdový život píšeme a tvoříme spolu s vámi cesty, jak je co nejlépe zavést do života. Třeba tak, že přejdete na tento odkaz.

Vítek.