Co tvoří naplněné milování s partnerem?

S naplněným milováním je to jako s láskou. Můžeme po něm toužit, což znamená, že naplnění nežijeme. Touha po něm samotné naplnění blokuje. Teprve když ho uvnitř sebe cítíme, můžeme ho žít a dávat kolem sebe. K tomu je dobré znát cestu. Ta je u mužů a žen velmi rozdílná. Co můžeme udělat pro to, abychom naplnili naše milování tím, co nás přesahuje? O tom je tento článek.

Kam až to vede

Milování má mnoho úrovní prožívání. Tady se skutečně ukazuje naše úroveň vědomí. Můžeme spojení s partnerem prožívat jen jako sex, který uvolní náš přetlak. Můžeme prožívat hluboké milování, kdy naplno cítíme naše tělo i energie, které jím prochází. Můžeme ale také dosáhnout takového propojení, kdy nás milování navíc ještě léčí, duchovně vede a rozvíjí. Je to cesta, která nikde nekončí. Jak na tuto cestu vykročit, jak v sobě poznat ten správný směr?

Sexuální alchymie ženy

Na velikosti záleží. Minimálně pokud jde o sílu, kterou chce žena z muže cítit. Potřebuje cítit tu bestii, co má muž v sobě. To, že jí může ublížit, že si ji může vzít, kdykoliv bude chtít. Zároveň potřebuje cítit bezpečí a lásku uvnitř prostoru, který pro ni muž drží. V prostoru, kde se s ním potká a propojí tak, jak to jen jde. Tyto dvě věci jsou klíč a zámek. To, co dveře otevírá, je odevzdání ženy. Jako zámek se odevzdává pohybu klíče, protože jinak nebudou dveře nikdy odemčeny.

Když žena nemůže roztáhnout křídla

K volnosti potřebujeme dozrát. Racionálně to pochopit rozhodně nestačí. Uvolněnost a lehkost je potřeba naplno cítit v těle. Takové prožívání blokují nejčastěji dvě věci. Něco od partnera chceme. Třeba orgasmus v průběhu milování. Aby nás miloval podle našich očekávání. Ocenil nás. Je toho hodně. Druhá silná překážka je strach. Jak se můžu někomu otevřít? Mám tolik zkušeností, kdy mi muži ublížili. Jenže k dospělosti patří zodpovědnost. Pokud chceme vstupovat do oblastí vědomé sexuality, je jen na nás najít si k tomu cestu. I přes to, že nám bylo ubližováno. K tomu nám může pomoci třeba terapie.

Sexuální alchymie muže

Muž od ženy potřebuje cítit přijetí. Přijetí všeho. I jeho prudkosti, agrese. Pokud ji přijal sám u sebe, projevuje ji tak, že ji používá užitečně pro sebe a svou partnerku. Třeba střeží hranice společného prostoru a bezpečí. Nebo svou prudkost obrací k ženě v sexuální oblasti, kde ji žena může plně přijmout. Pokud se jí nebojí. To, co skutečně otevírá srdce muže je, když žena tuto prudkou a ničivou energii přijme ve svém těle a přemění ji na něco krásného a jemného. Třeba na své prožitky a energii, která pak proudí jejich spojením. Potom si muž ženy váží na té nejhlubší úrovni, protože ona tvoří. Transformuje svým lůnem.

Kdy muž nemůže vzlétnout

U muže tomu brání nejčastěji dvě věci. Ta první je, že se ještě plně neoddělil od ženy. Nepotkal se s rizikem smrti, ještě „nevyjel na moře“. Tedy nevstoupil do nebezpečí, aby šel cestou, po které volá jeho srdce. Pak hledá u ženy a jejích emocí svůj smysl života. Druhou a náročnou překážkou je strach muže z ženské sexuality. Protože je v hloubce divoká a její energie je nekonečná. V kontrastu s energií muže, jehož sexuální energie je konečná. To je těžké unést na úrovni pocitů a těla. Muž potřebuje být ve své síle. Pokud ji necítíme, tak se těžko nachází bez někoho, kdo nám pomůže ucítit ji v sobě. Průvodcem může být zkušený terapeut nebo kouč.

Souznění

Souhra je stejně krásná jako milování, je jeho pokračováním. Znamená to propojovat se hluboce s druhým člověkem, přitom zůstávat u sebe. Neztrácet se v tom druhém. Znamená to spojování protikladů, aniž by se promíchaly a ztratily svou barvu. Jako když smícháte spoustu barev, ale nevznikne hnědá. Vznikne duha a nejrůznější obrazce. Partnery to vede ke vzájemnému respektu a hlubší lásce k sobě samému i partnerovi. Také to otevírá nás a naše tělo k propojení se světem. Můžeme tvořit krásné věci a vztahy s ostatními. Je to protiklad tlaku, který rozděluje. Je to přitažlivost, která spojuje a září z nás do okolí.

S partnerkou po téhle cestě jdeme. Objevujeme, kam vede a je nám čím dál lehčeji a radostněji. Spolu i každému zvlášť. Rádi se o ni s vámi podělíme a prohloubíme ji společně poslední říjnový víkend na prožitkovém víkendovém workshopu od Opravdového vztahu v Praze. Půjdeme blíž sami k sobě. Půjdeme blíž k partnerovi. Půjdeme domů. Do našeho opravdového domova. Ten se totiž nachází v našem úžasném, geniálním těle.

Pár volných míst ještě je, mrkněte ZDE.

Nezmeškejte zásadní webinář o opakovaných vzorcích ve vztazích

2. 3. 2022 ve 20:00

Získejte pro sebe víc!