Jak poznáš dobrého chlapa?

Věčná otázka, již si ženy kladou často. Odpověď jedné známé zněla, že kdyby to tušila, tak už by dávno doma jednoho měla! Navíc by si na to prý založila prosperující živnost. Jak tušíte, nemá ani chlapa, ani živnost. Proto jsem se rozhodl těm, které touží po opravdovém vztahu nebo alespoň prosperující živnosti, pootevřít dveře. Nasdílím vám něco ze své dlouholeté práce, v níž se zabývám osobním rozvojem mužů i žen.

Kdo se ženám líbí

Když se žen zeptám na to, podle čeho si vybírají partnera, tak svým odpovědím věnují hodně času. Dlouho mluví a vypadá to, že o tom ví hodně. Situace se mění, když se společně hlouběji ponoříme do způsobu jejich skutečného výběru.

Největší procento žen si skutečně vybírá muže podle vzhledu. Proto končí v náručí sebestředných hezounků. Dále je táhnou muži hrdě ukazují sebevědomí, kteří umí upoutat pozornost. Pak si do postele vedou hajzlíky. Případně jejich kombinaci. Je to jako kupovat dobré víno podle výrazných barev na etiketě.

Čtěte také: 5 laskavých tipů, jak nebýt ve vztahu za krávu

„Hlavně ať nepije“ a další požadavky

Druhou největší skupinu tvoří ženy, které vědí, co nechtějí. Požadavky znějí jasně: aby nechlastal, neojel každou sukni, nefetoval, neměl dluhy, nemlátil ji ani děti. To se často těmto ženám nedaří. Končí opakovaně u agresivních lůzrů. Je to, jako když chodíte do hospody s tím, že už si místo panáků dáte jen sodovku. Někdo vás vždycky překecá.

Další skupina žen, třetí nejpočetnější, si nápadníka hledá dle dlouhého seznamu kritérií. Třeba toho, že musí mít rád jen mně, za žádnou jinou se nesmí otočit. To ženám také moc nevychází. Kritéria mají jako obranu, vztahu se často bojí a hledají neexistující ideál. Nebo tatínka, případně obojí.

Že jste se v těchto skupinách nenašla? Nevadí. Čtěte dál.

Boj o moc místo lásky

Jsou tady ještě ženy, které se na základě životních zkušeností ponořily do boje o moc s druhým pohlavím. Vidí se tak silné a nezávislé, až je žádný chlap nevydýchá. Ve skutečnosti se tak moc potřebují chránit před emočním zraněním, že k sobě nikoho nepustí. Zpravidla ani sebe samu.

Mají tendenci hledat jakési přerostlé chlapečky, kteří požadují, aby je odmítající „maminka“ v podobě partnerky měla ráda a pečovala o ně. To se samozřejmě nikdy nestane. Nejsou toho schopny, protože nemají rády ani samy sebe.

Čtěte také: Svaž mě a vem si mě celou

4.6/5
Kurz: Jak zvládat konflikty s nadhledem

Staňte se mistry vztahové komunikace

Zlatokopky, obchodnice a další, co vědí jak na to

Konečně je tu malá skupina žen, které se nezamilovávají. Hledají někoho, kdo pro ně bude užitečný.  Pokud to zůstává jen u tohoto požadavku, zapadnou tyto ženy do kategorie zlatokopek, případně obchodnic se sexem. A mají se dobře… pokud jim stačí povrchní život a nedojdou prachy, mládí nebo všechno naráz.

A nakonec je tu nejmenší skupina žen. Ty se také nezamilovávají. Hledají někoho, kdo jim bude skutečně příjemný, a to jak fyzicky, tak i tím, co dělá a jak žije. Také se dívají na to, jak jim společný vztah bude užitečný – tedy aby se jim s vybraným mužem žilo lépe, než kdyby zůstaly samy. A to se samy mají skvěle! 

Tyhle ženy po pár pokusech zakotví vedle partnera, kterého respektují a milují. Můžou s ním mluvit o čemkoli, kromě jiného i o tom, jak se cítí.

Konec nářků neboli prozření

Tento článek nedává návod, kde dobrého chlapa hledat. Žádné takové místo, kromě skupiny Opravdového vztahu, ani není (mírná nadsázka). Ani neutěšuje, že žádní dobří chlapi nejsou. Jsou.

Ukazuje, že rozdíl je ve výběru partnera. Výběr partnera se nedá změnit v hlavě, ani přečtením článku. Je hlavně o zralosti ženy, její citlivosti a vztahu k sobě. Také o tom, jak se učí z toho, co jí život ukazuje. Tedy kdy konečně pochopí, že její život a vztahy jsou o ní. Ne o těch chlapech. To je krásná cesta k sobě a zdravému ženství, kterému dobří chlapi nechtějí odolávat. K tomu vám můžeme ukázat dveře, třeba v rámci terapie nebo koučování.