Proč musíš řešit blbosti?

Taky se těšíte, až nebudete mít žádné problémy? Třeba přestanete pracovat a půjdete do důchodu. Nebo vám vyrostou děti. Dospěje partner. Nebo dostanete místo svého šéfa. Mám pro vás špatnou zprávu. Pořád budete něco řešit. Ale také dobrou zprávu. Můžete to využít.

Mark Manson říká, že člověk musí pořád něco řešit. Když nemá co, něco si vytvoří a vznikají osobní dramata. V tom se shoduje s mojí partnerkou, která mi to občas říká taky, jen víc osobně. Je to jako když jste na skvělé dovolené, úžasné pláži a třetí den vám pod slunečník donesou piňakoládu se zlomeným brčkem. Co s tím, když si uvědomíte, že začínáte řešit maličkosti?

Vyberte si problém

Říká se, že nezkušený kouč řeší vaše problémy. Ten zkušený je nechá řešit vás. Skvělý s Vámi najde větší problémy, vedle kterých jsou ty vaše původní úplně bezvýznamné. Proč to funguje? Problémy jsou nevyhnutelné a jejich překonávání dává našemu životu smysl. Je to jako když pochopíte, že cesta je cíl. A po té cestě si problémy můžeme vybírat. Dobrovolně. Proč bychom to měli dělat?

Výzva – problém, který posouvá

Má smysl najít problémy, které v životě chceme mít. Na které když se budeme soustředit a řešit je, budeme se posouvat. Někdy se označují jako výzvy. Představte si ten rozdíl. Budete pro vás užitečnější řešit, proč vás šéf nemá rád, nebo jak vydělat více peněz? Nebo proč řešit, že partner zapomněl na výročí svatby místo zkoušení toho, jak zažívat spokojenější večery? Co nám brání nacházet užitečné problémy a posouvat svůj život dopředu?

Růst, který bolí

Spousta věcí v životě bolí a my se jim často vyhýbáme. Třeba vrtání zubů. Ale také změny v našem životě. K tomu, abychom se odhodlali, potřebujeme znát naše velké „Proč?“. Potom také disciplínu, abychom vydrželi a pracovali na tom. Teď už je Vám jasné, proč většina z nás u změn dlouho nevydrží. Není to zadarmo.

Já jsem se rozhodl přestat řešit maličkosti a v nejdůležitějších oblastech života si své problémy vybrat podle sebe. Tak, aby mi sloužily. Pokud se k tomu rozhodnete i vy, rádi Vás v tom podpoříme. Napište nám zprávu a domluvte se s námi na půlhodinové konzultaci. Máte příležitost ji získat nezávazně a zdarma. Možná to bude Váš první krok na cestě ke změně, aby vaše problémy začaly pracovat pro vás. Také budeme rádi, když náš článek budete sdílet, nebo nám napíšete komentář, jak to máte vy.

Vítek.